Hlavná stranaRady a tipy

Ako obmedziť odpad pásky pri tlači na popisovači štítkov?

Na začiatku každej tlače s popisovačmi štítkov značky Brother vždy vyjde najprv malý prázdny kúsok pásky (cca 2,5 cm) – tento kúsok je odpad a je daný technológiou tlače. Samotná páska sa totiž skladá z viacerých vrstiev (podkladná a laminačná), ktoré sa pri tlači zlepia dohromady. Po ukončení tlače zostane vždy malý kúsok pásky už zlepený a ten nie je možné spätne potlačiť – tento kúsok je na začiatku každej tlače automaticky vysunutý von z popisovača a až potom je vytlačený požadovaný štítok.

Neznamená to však, že na každý jednotlivý štítok pripadne tento kúsok odpadu – pokiaľ tlačíte viac štítkov, je u väčšiny popisovačov možné pomocou funkcie reťazovej tlače zaistiť, že odpad bude len u prvého tlačeného štítku, čím výrazne znížite spotrebu pásky.

Funkcia reťazovej tlače funguje tak, že akonáhle zadáte tlač štítku, vytlačí sa len jeho prvá polovica, ktorá nie je vysunutá z popisovača. Ten čaká na pokyn tlače ďalšieho štítku – pri tlači tohto ďalšieho štítku sa najprv dotlačí celý prvý štítok a potom opäť len prvá polovica druhého štítku. Tento postup sa opakuje potiaľ pokiaľ nie sú vytlačené všetky potrebné štítky.

Vďaka tomuto nastaveniu je možné využiť pásku s minimálnym odpadom.


<- Späť na Rady a tipy

Napíšte nám!

Vyplňte nasledujúci formulár a spýtajte sa nás na čokoľvek, čo vás zaujíma.Meno/Firma  

E-mail  
Telefón  
Predmet 
Text  

   
  © 2005-2020 Ivasoft Brno