Hlavná stranaRady a tipy

Ako rýchlo a jednoducho označiť zapojený vodič alebo kábel?

Spôsobov značenia vodičov existuje celá rada a nie je problém vybrať si ten, ktorý Vám najviac vyhovuje. Väčšina týchto spôsobov je však navrhnutá pre značenie voľných drôtov a káblov, teda tých, ktoré ešte nie sú zapojené. Problém tak nastáva vo chvíli, keď je potreba zapojiť drôt alebo kábel, ktorý je už zapojený.

Jednou z možností, ktorá sa ponúka, je takýto vodič odpojiť a po označení ho opäť zapojiť. To je však zbytočne komplikované a časovo náročné. Lepším riešením je zvoliť taký spôsob, ktorý umožní označenie vodiča bez nutnosti odpojenia.


Klip PTC

Púzdra PTC s otvoreným profilom

Takýmto riešením sú napríklad púzdra PTC, ktoré majú otvorený profil a na rozdiel od iných sa na vodič nenasúvajú, ale jednoducho sa naňho „nacvaknú“ – označenie zapojeného vodiča je teda veľmi ľahké. Púzdra PTC majú priehľadné púzdro, do ktorého sa vkladá opísaná identifikačná páska ID-04 alebo opísaná bužírka o priemeru 2,0 mm.


Značenie káblov

Profil MOH-65 pre označenie káblov

Čo sa týka zapojených káblov väčších priemerov, tam je možností ešte viacej – je možné použiť napríklad označovací profil MOH-65, ktorý sa na kábel pripevní pomocou sťahovacích pásiek. Elegantným a jednoduchým spôsobom je taktiež označenie pomocou bužírky navlečenej na sťahovaciu pásku.Všetky uvedené materiály nájdete v prehľade spotrebného materiálu k popisovačom bužírok.


<- Späť na Rady a tipy

Napíšte nám!

Vyplňte nasledujúci formulár a spýtajte sa nás na čokoľvek, čo vás zaujíma.Meno/Firma  

E-mail  
Telefón  
Predmet 
Text  

   
  © 2005-2020 Ivasoft Brno