Hlavná stranaRady a tipy

Zjednodušte si tlač výrobných štítkov

Tlač výrobných štítkov je neodeliteľnou súčasťou každého výrobného procesu. Aké zariadenie zvoliť, aby Vaše výrobné štítky splňovali všetky požiadavky, boli odolné a trvanlivé a zároveň mali profesionálny vzhľad?

Pri odpovedi na túto otázku je nutné zvážiť predovšetkým tieto dve nasledujúce kritériá – ako veľké bude množstvo tlačených štítkov a aký rozmer má výrobný štítok mať.

Na základe týchto informácií je potom možné zvoliť z týchto dvoch základných skupín výrobkov:


Popisovač štítkov Brother PT-P900W

1. Kazetové popisovače štítkov

Popisovače štítkov používajú pre tlač špeciálne kazety, ktoré obsahujú všetko potrebné k tlači (farbiacu pásku, samolepiaciu fóliu atď.). Vďaka tomu je ich použitie veľmi flexibilné a sú vhodné v prípadoch keď je potreba tlačiť menšie množstvo štítkov, ktoré majú rôzne rozmery a farby.

Zároveň je však možné ich použiť i pre tlač trvanlivých výrobných štítkov. Vďaka tomu sú vybavené profesionálnym softvérom pre tvorbu a tlač štítkov, ktorý dokáže do štítkov vložiť napríklad ľubovoľnú grafiku, čiarové kódy a taktiež dokáže generovať štítky z textových databáz. Do štítku tak môžete automaticky vkladať napríklad výrobné čísla produktov uložené v Excelovskom súbore.

Pre tlač výrobných štítkov je vhodný napríklad model Brother PT-P900W. Ostatné modely nájdete v prehľadu všetkých popisovačov štítkov.


  • Rozmer: maximálna šírka štítku 36 mm, dĺžka ľubovoľná
  • Množstvo: až 300 ks štítkov za deň
  • Nízke obstarávacie náklady


Tlačiareň štítkov TSC TC-200

2. Termotransférové tlačiarne štítkov

Termotransférové tlačiarne štítkov nepoužívajú pre tlač kazety, ale štítky sú do nich vkladané na rolniach. Vďaka tomu majú väčšiu kapacitu, ale na druhej strane o niečo menšiu flexibilitu než kazetové tlačiarne (výmena spotrebného materiálu nie je tak jednoduchá ako s kazetami).

Sú teda ideálne v prípadoch, keď sa tlačí viac štítkov s rovnakým rozmerom a farbou a keď teda nie je potreba meniť rozmer príliš často, čo je práve i prípad tlače výrobných štítkov. Ich výhodou sú predovšetkým nižšie náklady na samotnú tlač. Klasickým zástupcom stolných tlačiarní je tlačiareň štítkov TC-200.


  • Rozmer: až do šírky 100 mm, dĺžka ľubovoľná
  • Množstvo: až 2000 ks štítkov za deň
  • Nízke náklady na tlač


<- Späť na Rady a tipy

Napíšte nám!

Vyplňte nasledujúci formulár a spýtajte sa nás na čokoľvek, čo vás zaujíma.Meno/Firma  

E-mail  
Telefón  
Predmet 
Text  

   
  © 2005-2020 Ivasoft Brno